سنگ از دیرباز به عنوان مصالح اصلی مورد استفاده قرار می‌ گرفته و امروزه نیز همچنان از مصالح غالب در ساخت و ساز به حساب می آید. اما با این حال نرخ رشد جمعیت و افزایش ساخت و ساز دلیلی شده تا سنگ های طبیعی جوابگوی این نیاز نباشند. از طرفی امروزه اغلب مردم پذیرای معماری مدرن و تنوع در طرح و مدل هستند و به دنبال متریالی می‌ باشند که از جلوه بصری خارق العاده تری برخوردار باشد. از این رو سنگ های طبیعی کم کم جای خود را به مصالحی دیگر تحت عنوان سنگ مصنوعی داده اند. این نوع از سنگ ها به دلیل برخورداری طرح و مدلی متنوع و مقاومت بالا در برابر شرایط محیطی از محبوبیت بالایی در بازار برخوردار هستند.

سنگ مصنوعی در سال‌ های اخیر بسیار مورد توجه عموم مردم قرار گرفته است، از این رو از بازار مصرف خوبی در کشورمان برخوردار می باشد. این محبوبیت و بازار مصرف دلیلی شده که برخی از شرکت ها و مراکز در کشورمان اقدام به تولید و ساخت سنگ مصنوعینمایند تا به نوعی بتوانند جوابگوی نیاز مردم باشند. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که با تولید و ساخت این نوع مصالح در پی کسب درآمد با سود بالا هستید می‌توانید با آموزش کامل سنگ مصنوعی و در نهایت راه اندازی خط تولید به این خواسته خود جامعه عمل بپوشانید. اگر قصد اطلاعات بیشتری در خصوص کسب درآمد از طریق راه اندازی خط تولید سنگ مصنوعی را دارید پیشنهاد می‌کنیم تا انتها با ما همراه شوید.

سنگ مصنوعی اکسسوری
سنگ مصنوعی اکسسوری

آیا راه اندازی خط تولید سنگ مصنوعی توجیه اقتصادی دارد؟

سوالی که بسیاری از متقاضیان قبل از آموزش ساختن سنگ مصنوعی با آن مواجه هستند این است که آیا راه اندازی خط تولید سنگ مصنوعی بهره وری اقتصادی دارد یا خیر؟. باید بگوییم یک کسب و کار برای این که برای تولید کننده با سود و درآمدزایی همراه باشد بایستی توجیه اقتصادی قابل قبولی داشته باشد. بهره وری اقتصادی یک شغل تحت تاثیر فاکتورهای مختلفی قرار دارد که از مهمترین آن می توان اشاره ای به بازار پسندی نمود. این قاعده در مورد حرفه ‌ای مانند راه اندازی خط تولید سنگ مصنوعی نیز صدق می کند. تولید سنگ مصنوعی به دلیل برخورداری از بازار پسندی خارق العاده از توجیه اقتصادی خوبی برخوردار است. تا جایی که می توان آن را در زمزه مشاغل پرسود و درآمد به حساب آورد. این سنگ در مقایسه با سنگ های طبیعی از نظر طرح، رنگ، مدل و حتی مقاومت در برابر شرایط سخت محیطی برتری دارد که همین امر موجب شده استفاده از آن در دکوراسیون داخلی و یا نمای بیرونی بسیار مورد توجه قرار بگیرد.

البته بازار پسندی بالا تنها یکی از دلایل سودآور بودن این حرفه است، از دیگر علت های آن می توان به حداقل سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی خط تولید اشاره نمود. همان طور که می دانید امروزه برای راه اندازی یک کسب و کار باید هزینه زیادی را صرف نمود و سرمایه کلانی را وارد کار کرد. که این امر از عهده بسیاری از کارآفرینان و تولید کنندگان خارج می باشد. اما از آنجایی که راه اندازی خط تولید مصنوعی به تجهیزات و نیروی انسانی کمی نیاز دارد و همچنین قیمت مواد اولیه این محصول پایین می باشد، خوشبختانه با حداقل سرمایه و صرف کمترین هزینه می‌ توان به بالاترین میزان سود و درآمدزایی دست پیدا نمود. بدین ترتیب علاقه مندان با سپری کردن دوره آموزش راه اندازی خط تولید سنگ مصنوعی با صرف هزینه ای کاملا منطقی و معقولانه می توانند به سود قابل توجهی دست پیدا نمایند.

آیا برای راه اندازی سنگ مصنوعی باید آموزش دید؟

آموزش سنگ مصنوعی برای راه اندازی خط تولید الزامی است. یقینا برای شروع هر کاری نیاز به داشتن تخصص و تجربه می باشد. از این رو افراد برای دستیابی به این دانش و تخصص بایستی آموزش های لازم را ببیند. این قاعده در مورد حرفه تولید سنگ مصنوعی نیز صدق می کند. آموزش های ارائه شده نیز باید به شکلی باشند که افراد بتوانند تخصص لازم را کسب نمایند و از آن در جهت تولید محصولاتی با کیفیت استفاده نمایند. آموزش های ارائه شده در زمینه تولید سنگ مصنوعی بسته به نوع کار متفاوت است.

صنعت تولید سنگ مصنوعی به دو دسته محصولات نمای سختمانی و کارهای تزئینی و اکسسوری تقسیم بندی می گردد. سنگ های مصنوعی تزئینی مواردی مانند گلدان، اردو خوری، جا شمعی و … را در بر می گیرد. اما سنگ مصنوعی نمای ساختمان شامل کفپوش، قرنیز، نمای داخلی، نمای خارجی و … می باشد. این دو دسته از نظر قالب، نوع مواد اولیه و نوع فرمولاسیون با هم تفاوت دارند. از این رو آموزش هایی هم که در این راستا به کاربران ارائه می گردد نیز متفاوت است. به همین دلیل افراد بهتر است که در همان ابتدا مسیر فعالیت خود را مشخص نمایند تا آموزش ها را به طور تخصص و حرفه ای تر دریافت کنند.

نحوه ثبت نام جهت دیدن آموزش های لازم برای ساخت سنگ مصنوعی

اگر مشتاق به کسب درآمد با سود بالا و با حداقل سرمایه گذاری هستید، راه اندازی خط تولید سنگ مصنوعی می تواند گزینه ای ایده آل باشد، مشروط بر این که با دیدن آموزش های کافی توانسته باشید تخصص های لازم را در این زمینه کسب نمایید. نحوه آموزش ساخت سنگ مصنوعی بایستی به صورت کاملا تخصصی باشد تا پس از پشت سر گذاراندن دوره بتوانید همانند یک فرد متخصص و مجرب کسب و کار خود را راه اندازی نمایید و با تولید محصولات با کیفیت به سود و درآمد مورد دلخواه دست پیدا کنید.

برای ثبت نام در دوره های آموزشی تولید سنگ مصنوعی می توانید مرکز تخصصی آموزش سنگ مصنوعی رهیافت را به عنوان یک مرجع معتبر انتخاب نمایید. در این مرکز آموزش صفر تا صد سنگ مصنوعی به صورت کاملا تخصصی و آنلاین با قیمتی مناسب و اقتصادی به متقاضیان ارائه می گردد. پس اگر مایل به ثبت نام در دوره های مجازی این مرکز هستید کافیست وارد سایت شوید و در بخش ثبت نام تنها با چند کلیک دوره مد نظر را انتخاب و اقدام به ثبت درخواست خود نمایید. همچنین علاوه بر سایت، ثبت نام از طریق اپلیکیشن، راهی دیگر برای آموزش تولید سنگ مصنوعی سمنت پلاست در مجموعه رهیافت است. با نصب اپلیکیشن گروه آموزشی رهیافت می توانید از آموزش های ارائه شده نهایت بهره و استفاده را ببرید.

دستگاه و تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی خط تولید سنگ مصنوعی

پس از این که آموزش ساخت و تولید سنگ مصنوعی را به طور کامل و جامع دیدید می توانید اقدامات لازم را برای راه اندازی خط تولید خود به عمل آورید. راه اندازی خط تولید سنگ مصنوعی همانند بسیاری از مشاغل تولیدی نیاز به یکسری دستگاه و تجهیزات دارد. اگرچه وجود دستگاه امری ضروری برای تولید سنگ مصنوعی است اما برخلاف بسیاری از واحدهای تولیدی با حداقل امکانات و تجهیزات هم می توان کار تولید و ساخت را انجام داد که این امر یک مزیت خارق العاده در این حوزه به شمار می رود.

از آنجایی که خط تولید به صورت اتومات، نیمه اتومات و یا دستی راه اندازی می گردد تجهیزات مورد نیاز بسته به نوع خط تولید نیز فرق می کند. در نوع اتومات دستگاه ها بسیار پیشرفته تر و به روزتر هستند و به نیروی انسانی کمتری نیاز است. همچنین سرعت کار نیز بسیار بالاتر است؛ اما با این حال به هزینه بیشتری نیاز دارد. از مهمترین تجهیزاتی که برای راه اندازی یک خط تولید نیاز است می توان اشاره ای به موارد زیر نمود:

-دریل

-همزن صنعتی

-قالب

-قفسه بندی محیط

از دریل برای تولید در تیراژ و میزان کم می توان استفاده نمود و توانایی تولید در مقیاس زیاد را ندارد. اما به لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه تر است. اما اگر در فکر تولید بالا هستید و روزانه می خواهید تعداد بالایی از سنگ مصنوعی را در گارگاه خود تولید نمایید به جای دریل می توانید از همزن صنعتی استفاده کنید. همزن صنعتی این توانایی را دارد تا روزانه بین 70 الی 80 کیلوگرم ملات را به طور همزمان تولید نماید. بدین ترتیب با کمک این همزن می توان انواع سنگ مصنوعی را در ابعاد زیاد تولید کرد. علاوه بر دریل یا همزن برقی به قالب هم نیاز است. از قالب به منظور ایجاد طرح های مختلف می توان استفاده نمود. بهتر است که قالب طرح های پرفروش خریداری گردد تا سنگ مصنوعی های زیبا و بازار پسندی را بتوان تولید کرد.

کلام پایانی

تولید و ساخت سنگ مصنوعی از جمله مشاغل نوپا و نوینی است که از بازار کار خوبی برخوردار می باشد. این حرفه از چند جهت حائز اهمیت است، اول این که محصولات تولیدی به دلیل بازار مصرف بالا فروش خوبی دارند. دوم این که نیاز به سرمایه گذاری کلانی ندارد و با حداقل سرمایه نیز می توان خط تولید آن را راه اندازی نمود. اما قبل از اقدام برای راه اندازی این کسب و کار، بایستی آموزش های لازم را ببینید تا با تخصص و دانش کافی بتوانید در این راه قدم بگذارید.

منبع :  ویرگول