سنگ مصنوعی تراورتن

تراورتن، نوعی سنگ تزئینی محسوب می شود که کاربرد زیادی در نمای داخلی و خارجی ساختمان دارد و می توان بر اساس سلیقه و نیاز رنگ آن را روشن تر یا تیره تر سفارش داد.

هر چه میزان مواد محلول در آب کمتر باشد قطعا رنگ آن روشن ترخواهد بود. سنگ تراورتن بافتی نواری و متخلل دارد که اگر بخواهیم آن را از نظر مقاومت با سنگ های دیگر از جمله گرانیت و مرمر مقایسه کنیم باید بگوییم که مقاومت آن کمتر است.

 

اما دوام آن در برابر تغییرات دمایی و بارش نزولات آسمانی به اثبات رسیده است. در ادامه مهندسین با استفاده از ماده ی مرکب اصلاح شده و نیز فرایند تولید خاص ارائه شده، سنگ‌های تراورتن با استحکام بالا و هزینه ی کم به صورت مصنوعی تولید کردند. برای این منظور مطالعات بسیاری در مورد مواد مختلف صورت گرفت.

شما برای تولید تراورتن به میزه ویبره برای ویبره کردن مواد و متریال و میکسر برای هم زدن مواد احتیاج دارید بنابراین برای شروع کار به یک سرمایه ی حدودا 60 الی 70 میلیون تومان احتیاج دارید و حداقل فضای لازم برای شروع کار در حوزه ی تراورتن حداقل 60 مترمی باشد.

تولید هر متر مربع تراورتن حدود 160 هزارتومان برای تولیدکننده درمی آید و فروش آن در بازاربالای 300 هزارتومان می باشد.

 

 

قالب بندی در تولید تراورتن مصنوعی

قالب بندی یکی از مراحل اصلی تولید تراورتن مصنوعی می باشد در حقیقت پس از آنکه مواد شما آماده شد نیاز به یک قالب مناسب جهت شکل بندی سنگ تراورتن مصنوعی خواهید بود. برای قالب بندی یا شکل بندی می توان از شیشه های نشکن، قالب های پی وی سی، یا قالبهای ای بی اس استفاده کرد. اما مرسوم ترین نوع قالب بندی برای تولید تراورتن مصنوعی قالبهای ای بی اس می باشد این قالب ها به دلیل دارا بودن سطح صیقلی و دوام مناسب باعث روشن و شفاف شدن سطح سنگ خواهد شد. برای این منظور لازم است تا قالب‌های مورد استفاده از صافی سطح مناسب برخوردار باشند چرا که میزان صافی سطح قالب‌ها بر وضوح طرح سنگ‌ها به هنگام خروج از قالب‌ها اثر به سزایی دارد. نکته حائز اهمیت دیگر این است که‌این قالب‌ها باید به مقدار قابل توجهی انعطاف داشته باشند تا به هنگام تشکیل پیوندهای شیمیایی و جامد شدن سیال دچار تابیدگی نشوند. با توجه به نکات ذکر شده قالب های جنس ABS کارکرد خوبی را دارند.

ویژگیهای تراورتن مصنوعی:

 از ویژگی‌های اصلی تراورتن های مصنوعی قیمت های پایین آن نسبت به قیمت سنگهای طبیعی مشابه می باشد .همانطور که میدانید سنگهای تراورتن طبیعی قیمت های بسیار سنگینی داشته و هزینه‌های بالایی را به سازندگان تحمیل می کند. اما تراورتن مصنوعی با کاهش هزینه‌های تولید و در عین بالا بودن کیفیت و مقاومت آن هزینه های بسیار پایینی در مقایسه با سنگهای طبیعی دارد.

 • تراورتن مصنوعی در مقایسه با سنگ‌های طبیعی دارای وزن کمتری می‌باشند که ‌این امر حمل و نقل آنها و همچنین نصب آنرا آسان‌‌تر می‌کند و این امکان را فراهم می‌سازد تا وزن سازه‌ها را به مقدار زیادی کاهش دهد. و این امر خود می‌تواند ساختمان‌ها را در برابر زلزله به ویژه در مناطق زلزله خیز ایمن سازد. یکی از مشکلات طراحان و سازندگان ساختمان ها، نامناسب بودن ویژگی‌های فیزیکی و مکانیکی سنگ‌های مورد استفاده است. در حالیکه ما می‌توانیم تراورتن مصنوعی با ویژگی‌های فیزیکی و مکانیکی دلخواه و با توجه به طرح مورد نظر را تولید کنیم.

 • یکنواختی و یکپارچه بودن سنگ‌های مهندسی و عدم وجود تخلخل در آنها، امکان برش آنها را در ضخامت‌های بسیار کم فراهم می‌کند. و همچنین به دلیل عدم شکستگی و خردشدگی در هنگام برش، ضایعات این سنگ‌ها به حداقل کاهش می‌یابد.

 • تنوع بسیار در طرح و رنگ در تراورتن مصنوعی پاسخگوی مناسبی برای افزایش سلیقه در جامعه امروز می‌باشد و امکان طراحی‌های گسترده تری را برای معماران ایجاد می‌کند.

اگه به دنبال راه اندازی یه کسب وکارهستید، میتوانید آموزش های ما را دریافت کرده و به راحتی به سودهی برسید. دراین آموزش ها یاد میگیرید که چطور با  میزان سرمایه ای که در اختیار دارید یک کسب و کارنیمه صنعتی و صنعتی را راه اندازی کنید. در این آموزش ها مطالب زیر را فرا خواهید گرفت:

 • نحوه ی تولید سنگ های تزئینی ( اکسسوری ) مثل : سینی، اردوخوری، جاشمعی،جاعودی، گلدون، قندون، زیرسیگاری و..

 • نحوه ی تولید نماداخل ساختمان مثل قرنیز، دیوارپوش، صفحه ی کابینتی، بین کابینتی، پشت تلویزیونی و …

 • نحوه ی تولید کاسه های روشویی

 • نحوه ی تولید نماخارج ساختمانی مثل: نماهای رومی، نرده صراحی، نرده دورباغچه، ستون، سرستون، پاستون، پله، زیرپله، کفپوش، جدول، موزائیک.

 • نحوه ی تولید سنگ تراورتن

 • قالب سازی

 • نصب و اجرای سنگ

 • نحوه بازاریابی و فروش

 • تجربیات هنرجویان قبلی

جهت ثبت نام در دوره جامع آموزشی سنگ مصنوعی پلاس میتوانید از لینک زیر اقدام فرمائید.

دوره جامع سنگ مصنوعی پلاس

 

جهت مشاوره تخصصی تلفنی و دیدن دوره پایه ی سنگ مصنوعی از طریق لینک زیر اقدام فرمائید.

 

دوره پایه سنگ مصنوعی